cervene_saty_puzdrove

Na význam farieb by sme nemali zabúdať ani vtedy, ak sa pred skriňou rozhodujeme, čo si na seba oblečieme.  Červená farba je veľmi výrazná, symbolizuje krv, oheň, vzrušenie alebo nebezpečenstvo. Človeka ovplyvňuje aj po fyziologickej stránke. Zvyšuje jeho krvný tlak a zrýchľuje dýchanie. Preto ak chcete byť výrazná, vzbudiť pozornosť a rozkmitať mužské srdce, je pre vás tou správnou voľbou. Zistite s Družičkou, kam, kedy a ako červenú nosiť.

Na stužkovú v červenej

Po červených šatách siahajú sebavedomé dievčatá, ktoré svoj ženský potenciál rady prezentujú už na svojich prvých plesoch alebo stužkovej slávnosti. V minulosti by sa mohla červená róba považovať za drzosť, no takéto predsudky už moderná spoločnosť našťastie zavrhla.

Elegantne vyzerá červená aj na stužkových mamičkách, dodáva im šmrnc, prezentuje ich samostatnosť a sebadôveru. Treba však brať do úvahy, že červená farba je veľmi výrazná a úplne si vystačíte s jednoduchými strihmi. Menej je niekedy viac.

Zroj obrázkov: www.pinterest.com

Svadba v červených šatách

V Číne sa červená farba spájala so svadobnými obradmi. Ak chcete váš veľký deň poňať netradične, toto je riešenie. Vaša svadba bude originálna a nenapodobiteľná. Ak si ale neviete predstaviť, že poviete svojej polovičke ,,ÁNO“ v iných ako v bielych šatách, no červenú by ste aj napriek tomu chceli zakomponovať, máme riešenie. Veľmi efektívna je kombinácia bielych šiat s červenými lodičkami alebo rúžom.

Zdroj obrázkov: www.pinterest.com

Kedy povedať červenej áno?

Ak chcete zaujať a zvýšiť si sebavedomie. Idete na rande alebo len na prechádzku po meste? Oblečte si červenú! Je to farba plná života, energie a sebavedomia. Šaty z vás spravia neprehliadnuteľnú, no nedovoľte im zatieniť vašu vlastnú osobnosť.

Zdroj obrázkov: www.pinterest.com

Na tematické večierky. Hlavne, ak je témou večera retro. Predstavte si červené šaty s bielymi bodkami, na takéto večierky sadnú ako uliate. Nezabúdajte na červené doplnky, pri ktorých môžete popustiť uzdu fantázii.

 

Kedy radšej červenú nezvoliť?

Ak idete na pohovor. Červená je okrem iného farbou agresie a násilia. Prvý dojem je veľmi dôležitý a nedokážete ho zmeniť, a preto na pohovor zvoľte radšej neutrálne farby alebo klasickú čierno-bielu kombináciu.

Ak nechcete vytŕčať z davu. My všetky máme dni, kedy sa necítime na to, aby sa na nás ľudia pozerali a premeriavali si nás pohľadom. V takýto deň si určite neoblečte nič červené. Stavte skôr na veľké slnečné okuliare a pohodlné outfity.

 

Čo doladiť k červeným šatám?

Doplnky kombinujte veľmi opatrne. Nezabúdajte, že šaty vo farbe kráľov sú už dosť veľkým klenotom. Postačia aj jemné, jednoduché kúsky. Ak sa obliekate na slávnostnú príležitosť, zvoľte zlatú. Ak si obliekate červené šaty na bežný deň, odporúčame skôr striebornú. Lakované lodičky bez platformy v béžovej alebo čiernej farbe, doladené k jednoduchej kabelke, urobia bodku za vaším dokonalým outfitom.

Zdroj obrázkov: www.pinterest.com

A čo hovoríte na červenú na šatách vy? Dajte nám vedieť v komentároch, rady sa inšpirujeme.

Ďalšie tipy na červené šaty nájdete na našej novej Pinterest nástenke:

cervene_saty