svadobne_foto_na_hojdacke

Vytvoriť zoznam svadobných hostí je bez pochýb náročná úloha. Od snahy neprekročiť svadobný rozpočet, vmestiť sa do vybraného priestoru, až po zváženie ako neuraziť nepozvaných, faktorov ovplyvňujúcich skutočnosť, kto pozvanie dostane a kto (pre istotu :-)) nie, je skutočne veľmi veľmi veľa.

Aby sme vám čiastočne ušetrili hlavybôľ, tu je niekoľko užitočných tipov na správne otázky, ktoré by ste si mohli či mali položiť skôr ako začnete s pozývaním hostí na vašu svadobnú oslavu.

 

svadobne_pripravy
Zdroj obrázku: www.jessieloves.com

 

9 otázok, koho (ne)pozvať na svadbu

1. Ako dobre poznáte tohto hosťa obidvaja?

Táto otázka sa vám môže javiť ako samozrejmá či dokonca nenáležitá, no prekvapujúco je pri tvorbe zoznamu hostí naozaj dôležitá. Pokiaľ si na ňu nezodpoviete hneď na úvod, veľmi ľahko skĺznete do pozývania všetkých (ne)známych.

Pokiaľ je teda dotyčný náhodnou známosťou zo strednej školy alebo z práce vášho partnera (a dokonca ho obaja ani nepoznáte), môžete ho vynechať.

2. Zarmútilo by vás, pokiaľ by sa táto osoba svadby nezúčastnila?

Pokiaľ je odpoveď kladná, tak jej určite miesto rezervujte. No pokiaľ si uvedomíte, že vám je to v podstate jedno, tiež máte zodpovedané :-).

 

svadobne_plany_v_koncoch
Zdroj obrázku: www.engagementadviceandtips.com

 

3. Zúčastnil by sa tento hosť svadby vzhľadom na cestovné a iné výdavky?

Aj pokiaľ si myslíte, že pravdepodobne nie, patrilo by sa byť zdvorilý a dotyčných hostí pozvať. Nikdy sa nespoliehajte na to, čo si myslíte v tomto smere len vy, lebo jeden nikdy nevie :-).

4. Ak pozvete aj týchto hostí, zvýši to váš svadobný rozpočet nad limit?

Pokiaľ máte stanovené hranice v počte hostí kvôli priestoru, bude účasť tohto jedného navyše veľkým problémom? Prípadne, posunie váš finančný limit do iných sfér? :-)

 

svadobny_rozpocet
Zdroj obrázku: www.gettingpersonal.co.uk

 

5. Je tento svadobný hosť zárukou nepríjemností?

Bude táto osoba pre vás znamenať stres alebo tlak? Pokiaľ je to tak, radšej to s pozvaním neriskujte :-), veď svadobný deň aj tak nebude úplne ľahký.

6. Bude táto osoba na svadbe niekoho poznať?

Zvážte, koho ku komu posadíte. Pokiaľ hosť vôbec nikoho z celej svadobnej skupiny nepozná a nie je práve salónnym levom, pravdepodobne sa nebude cítiť pohodlne. Aj v takomto prípade zvážte pozvanie.

7. Bude hosť vyžadovať + 1 miesto navyše?

Zvážte, či má pozvaný vážny vzťah. Pokiaľ áno, rátate aj s pozvaním jeho/jej partnera/-ky? Nezabúdajte, že hostia občas vztiahnu svoje pozvanie aj na pozvanie svojej polovičky, veď predsa tvoria pár. Pokiaľ to tak nemyslíte, dajte im to jemne, zato zrozumiteľne najavo. Inak hneď na začiatku budete mať minimálne dvojnásobok (ne)pozvaných hostí :-).

 

svadobne_foto_na_hojdacke
Zdroj obrázku: www.blog.weddingdates.co.uk

 

8. Chcete na svadbu pozvať tohto hosťa aj na úkor niekoho iného?

Radi by ste tohto hosťa zamenili za niekoho iného? Pozrite sa spätne na zoznam a zvažujte.

9. Bude nepozvanie znamenať pre niekoho veľkú citovú ujmu?

V niektorých prípadoch je pozvanie hosťa nevyhnutné na zažehnanie sporu. Pokiaľ je nepozvanie predzvesťou vážnych rodinných nezhôd, jednoducho osobu pridajte do zoznamu.

Naopak, nevychádzajte z toho, či vás daný hosť na svoju svadbu pozval alebo nie. Myslite pozitívne a neoplácajte mu to rovnako. Neviete predsa, v akej situácii bol, čo ho viedlo k jeho rozhodnutiu, ani ako veľmi to ľutoval. Pokiaľ ste sa jeho či jej svadby nezúčastnili, no pre vás znamená toľko, že ho na svojej mať chcete, kľudne ho pozvite. Určite to bude začiatok nového vzťahu.

Úspešné pozývanie želám :-).

 

 

 

 

Páči sa vám Družička ?

Dajte nám LIKE

Ďakujeme