Bojnice castle wedding IS3

Snívate o kráľovskej svadbe? A viete, že je reálna?

Pokiaľ ste od malička snívali byť aspoň jeden deň princeznou, svadobná agentúra Castle Weddings vám s týmto snom pomôže. Veď kedy inokedy je najvhodnejší čas, keď nie na vašej svadbe?

Castle Weddings dali dokopy to naj, čo v strednej Európe máme. A nielen na Slovensku, hoci práve slovenské miesta tvoria základ svadobnej rozprávky. Vyberať môžete z viac ako 10 nádherných s citom zrekonštruovaných lokalít. A hoci ponúkajú komfort 21. storočia, stále si zachovávajú čaro ducha histórie.

Spomedzi akých zámkov môžete vyberať?

Vedeli ste, že Slovensko je zámocká „veľmoc“? Prekvapujúco práve u nás pripadá najviac zámkov na obyvateľa. Máme ich viac ako 200, hoci niektoré z nich sú poriadne nahlodané zubom času. Tie samozrejme nie sú cieľom Castle Weddings. Tí sa sústredili na presný opak – vynovené s citom, prepracované do posledného detailu, vyladené pre najvyšší komfort. Aby vaša zámocká svadba bola dokonalá a naozaj ste sa mohli cítiť rozprávkovo.

V zozname nájdete skvosty od západu po východ. Začínajúc Bratislavským hradom a jeho areálom a len na skok od letiska vzdialeným Kaštieľom Márie Terézie v Bernolákove s nádherným nádvorím s fontánou, zasadeným v okolitých lesoch. Art hotel Kaštieľ Tomášov s rozľahlým parkom a nadštandardným ubytovaním poteší nielen milovníkov záhradných svadieb a piknikov v parku. Pokračujúc ďalej, Chateau Appony je ďalším skvostom neďaleko Nitry, ktorý očarí historickou knižnicou s magickou atmosférou, ktorá vytvára netradičné kulisy pre vaše svadobné fotenie. Smerom na juhovýchod sa vyníma Chateau Belá s unikátnou Oranžériou a kúzelnými interiérmi s neodolateľnou historickou hodnotou.

Chateau Tomasov Slovakia 1
Foto: Jan Freire Photography

V strede Slovenska ulahodí vašim chuťovým pohárikom kráľovský šéfkuchár v útulnom Kaštieli Čereňany s krásnou záhradou s pávmi a bielymi  holubicami pre vašu slávnosť, zatiaľ čo neďaleký majestátny Bojnický zámok so Zlatou sálou je svetoznámym skvostom obdivovaným aj v ďalekom zahraničí.

Ak pôjdete na sever smerom po Váhu, neďaleko Považskej Bystrice narazíte na kaštieľ Orlové – Gino Park Palace s renesančným  štvorcovým nádvorím a fontánou, kde môžete oslavovať pod holým nebom a hviezdami alebo pod svadobným stanom.  Obdobnú nádheru nájdete aj v blízkosti Žiliny, v renesančnom kaštieli Gbeľany, ktorý obnovil históriu, spojil ju s modernou a vo zväčšených priestoroch ponúka optimálne miesto na oslavy rôzneho druhu.

Kaštieľ Grand Vígľaš ukrytý v lesoch neďaleko Zvolena je charakteristickým hradným opevnením s úplne iným charakterom ako ostatné spomenuté miesta. Pre milovníkov kamenných pevností, hradieb a nádvorí je ako stvorený.

Východnú hranicu nám zatiaľ uzatvára jeden z najväčších skvostov – Galicia Nueva, skutočná perla Novohradu pri Lučenci. Pri vstupe do gigantickej dvorany sa nebudete stíhať čudovať a fotiť sa tu môžete naozaj na každom kroku či rohu. Nespočetné množstvo zaujímavých priestorov dá zabrať, kým si vyberiete jediný pre vašu svadbu.

Appony Chateau wedding 1
Foto: Jan Freire Photo

V zozname je aj súkromná a vskutku jedinečná Versace Villa Slovakia, ktorá môže byť na celý event len a len vaša. S jedným z TOP 10 najkrajších súkromných interiérových bazénov, vonkajším bazénom obklopeným terasou, či vodopádmi v parku je to priam oáza oddychu ukrytá pred zrakmi návštevníkov vo vinárskej oblasti Modra Harmónia.

A nemusíte zostať len na Slovensku. Kolosálny komplex Schlosshof tesne za rakúskymi hranicami vás prenesie do dôb monarchie so všetkým, čo k tomu patrí, zatiaľ čo Moravské Lednice zo zoznamu UNESCO priblížia idylicky romantické obdobie príjemnej vinárskej oblasti.

Aké príbehy sa odohrávali v týchto priestoroch? Kto sa preháňal po chodbách a aké boli starobylé komnaty? Nahliadnite s nami do minulosti a odhaľte príbehy známych či slávnych osobností. A potom si vytvorte svoj vlastný originál. Rozprávková svadba na zámku s Castle Weddings bude zážitkom, na ktorý budete spomínať ešte dlho po tom, ako si ho vychutnáte do poslednej minúty.

Kto vám pripraví svadbu na zámku?

Čo sa ukrýva za názvom Castle Weddings? Svadobní nadšenci s viac ako 18-ročnými skúsenosťami nie sú v tomto segmente žiadnymi nováčikmi, práve naopak. Bohaté zážitky z plánovania a organizovania medzinárodných eventov doma i v zaoceánskom zahraničí a záľuba v historických pamiatkach ich nadchli natoľko, že spojili svoje sily v Castle Weddings a svoje skúsenosti chcú poskytnúť aj vám, aby vám uľahčili prípravu vysnívaného dňa.

Bojnice castle Slovakia - IS2
Foto: Jan Freire

Od malých súkromných svadieb vo dvojici, cez príjemné oslavy s najbližšími, až po veľkolepé svadobné párty, Castle Weddings zorganizuje akýkoľvek event podľa vašich požiadaviek a predstáv. Stačí snívať, osloviť ich a podeliť sa so svojimi predstavami. Výsledok už nechajte na nich a príďte si to užiť naplno.