Inca Collagen nevesta 1

Nie nadarmo sa hovorí, že krása vychádza z vnútra. Ak chcete, aby vaša pleť, vlasy a nechty vo svadobný deň zažiarili, potrebujú omnoho viac, než len profesionálneho vizážistu a kaderníka. Ani ten najlepší mejkap a účes totiž nezachránia vlasy a pleť zanedbané kvôli zlému životnému štýlu a nedostatku vitamínov a iných živín. Na svadbu sa teda musíte pripravovať už mesiace vopred. Poradíme, ako na to.

Krásna pleť, vlasy a nechty sú výsledkom dobrej životosprávy, dostatočného množstva potrebných živín pre telo, a tiež kolagénu. Ten je totiž základnou stavebnou bielkovinou pokožky, z ktorej profitujú aj vlasy a nechty.

Tri muchy jednou ranou – dnes môžete užívať kolagénové peptidy, ktoré vaše telo využije na doplnenie kolagénu v celom tele. Podporíte tak nielen chrupavky a tkanivá pohybového aparátu, ale najmä pokožku. Až 70 či 80 percent jej hmoty tvorí práve táto esenciálna bielkovina. Podporiť pokožku kolagénom je preto skvelý nápad. Starnutie organizmu sa začína už od 25. roku života a s ním klesá i schopnosť tvorby kolagénu. V strednom veku sú tieto výživové doplnky nenahraditeľnou zbraňou v prevencii starnutia kože, nechtov, kĺbov a šliach, potvrdzuje dermatologička z kliniky Medoderm, doktorka Jana Molčanová.

Podmienkou je nájsť kvalitný kolagén a užívať ho dlhodobo. Kolagénové doplnky sú vlastne spracovaný živočíšny kolagén, ktorý však musia výrobcovia štiepiť na menšie čiastočky, peptidy. Len v takejto podobe dokáže pri užívaní preniknúť do krvného obehu v ľudskom tele. Zväčša ide o hovädzí kolagén, no ešte lepším účinkom sa pýši kolagén morský. Kolagén z rýb totiž nie je nutné upravovať tepelne, takže si zachováva maximum účinkov.

Čo je kvalitný kolagén?

A ak hovoríme o kvalitnom kolagéne, ide o to, aby spĺňal tieto podmienky:

 • mal by byť biologicky dostupný, teda štiepený šetrne, aby si peptidy zachovali potrebnú štruktúru,
 • iba 100% čistý kolagén bez prímesí dokáže účinne prenikať do krvného obehu, preto by nemal obsahovať žiadne zbytočné arómy či príchute,
 • ideálne je, ak obsahuje viacero typov kolagénov – pre ľudské telo sú potrebné najmä kolagény typu I., II. a III. – tieto pokrývajú potreby pohybového aparátu, pokožky, vlasov i nechtov,
 • je tiež dôležité, aby bol kolagén v práškovej forme, bez konzervantov – je tak vždy čerstvý a zároveň čistý, stačí si ho namiešať s vodou až tesne pred užívaním.

Inca Collagen Produktova-foto

Účinky Inca Collagenu

Účinky pri užívaní hydrolyzovaného kolagénu pre pleť potvrdilo množstvo svetových štúdií, ale účastníci ho užívali minimálne 8-12 týždňov. Preto sa odporúča práve 3-mesačná kolagénová kúra na vlasy a pleť, aby ste ich stihli pripraviť na svoj svadobný deň. Takéto je aj odporúčanie výrobcu českého hydrolyzovaného kolagénu Inca Collagen. Ten je v našich končinách dlhodobou jednotkou na trhu a za 8 rokov existencie si získal už viac než 200 tisíc spokojných zákazníkov. Veľkú časť z nich tvoria práve dámy, ktoré potvrdzujú jeho účinky:

 • zlepšenie elasticity pokožky,
 • krajší a jednotnejší tón pleti, zmiernenie pigmentových škvŕn,
 • redukcia menších vrások a zjemnenie tých hlbších,
 • celková podpora hydratácie pleti,
 • redukcia kožných nedokonalostí a zlepšenie regenerácie a obnovy pleťovej bariéry.

A keďže zo zdravej pokožky si čerpajú silu aj vlasy a nechty, pozorovali dámy tiež:

 • regeneráciu vlasových korienkov a s tým zlepšenie rastu vlasov,
 • zvýšenú kvalitu vlasov, menej vypadávania, lámania a štiepenia vlasov,
 • rýchlejší rast nechtov,
 • pevnejšie a krajšie nechty, ktoré sa menej lámu.

video: https://youtu.be/_BO2S6F4wqI

Inca Collagen na svadbu

Recenzie na kolagén Inca Collagen svedčia o mnohých skúsenostiach:

Mne pomohol Váš Inca Collagen na vlasy a pleť – mala som veľké pigmentové škvrny, ktoré sa stiahli a moja pleť vyzerá omnoho lepšie. Violka Bystričanová Styková

Mne išlo hlavne o vlasy a pleť, a kolagén svoj účel splnil, už po 2 týždňoch som videla zlepšenie, za čo ďakujem, a nehodlám ho zmeniť. Ivana Hodermarszká

Inca Collagen je enzymaticky štiepený bioaktívny kolagén z morských rýb, ktorý je 100% čistý a neobsahuje žiadne zbytočné aditíva. To je zárukou jeho maximálnych účinkov. Preto ak sa chcete skutočne do 3 mesiacov dočkať viditeľných účinkov na pleti, vlasoch a nechtoch, odporúčame vsadiť na kvalitu. A nezabudnite, že vašej pleti škodí aj stres a nedostatok spánku. Vyspinkajte sa preto do ružova, berte to s nadhľadom a dajte si kolagénovú kúru – počas svojho svadobného dňa budete neodolateľná!