Záver roka je tradične obdobím spoločenských podujatí, teda obdobím, kedy chceme vyzerať lepšie než skvele :o), čiže o dosť lepšie ako každý deň. A nakoľko vlasy sú korunou našej krásy, aby táto zažiarila, je potrebné náležite sa o ňu postarať. Kedy začať, aby boli vaše vlasy vhodné do slávnostného účesu? A ako vlastne pripraviť vlasy na Stužkovú či ples okrem sofistikovaných výčesov, ktoré je lepšie zveriť do odborných rúk? Naša Ivka vám zas niečo prezradí :o):
Kedy začína príprava vlasov na spoločenský účes?
Pokiaľ máte vlasy po lete zregenerované (ak nie, najskôr si (nielen) prečítajte článok: Ako zregenerovať vlasy po lete), stačí postupovať podľa nasledovných odporúčaní. Tak sa budú vlasy ľahšie česať, účes dlhšie vydrží a vy budete môcť zažiariť na svoje vlasové maximum.
-
Nezmývajte vlasy tesne pred česaním
Nie je vhodné vlasy zmývať tesne pred odchodom do kaderníctva, nakoľko sa tak stávajú klzkými, rozlietanými a formujú sa o dosť ťažšie. Ideálne je zmyť ich aspoň deň vopred, ak to inak nejde, najneskôr večer pred dňom D.
-
Žiadne vlasové stylingové prípravky
Určite po zmytí neaplikujte žiadne prípravky. Naozaj, vôbec žiadne. Už vôbec nie kondicionér, ktorý vám síce pomôže vlasy uhladiť a rozčesať, no zároveň ich zjemní natoľko, že sa bez problémov vykĺznu z každého účesu. A o to vám predsa vôbec nejde. Kaderníčka na základe účesu a štruktúry vlasov sama uzná za vhodné, aké prípravky použije, aby sa dostavil očakávaný výsledok.
Čítajte aj: Skúška svadobného účesu a líčenia a ako sa na ňu pripraviť – Časť 1.
-
Nenatáčajte ani nežehlite vlasy pred účesom
Aj keď si život bez žehličky či natáčiek neviete predstaviť a inak sa na medzi ľudí neodvážite vyjsť, zahryznite si do jazyka a prekonajte sa. Ostatné nechajte na odborníčku kaderníčku, ktorá si vlasy najlepšie pripraví na to, aby s nimi mohla robiť očakávané divy.
-
Tesne pred česaním na Stužkovú vlasy nefarbite ani nemelírujte
Toto je vhodné absolvovať min. 2 týždne vopred, aby farba dobre „sadla“, vyzmývali sa farebné tvárové okraje a celkovo pôsobila prirodzenejšie. Zároveň za 2 týždne nestihne vyrásť, ani sa úplne vyzmývať, takže bude tak akurát. Ak navyše skúšate nový odtieň či experimentujete z nevyskúšaným, máte o to väčší dôvod nenechávať si to na poslednú chvíľu. Lebo aj pri pozitívnom myslení a dobrom mienení to občas môže skončiť inak ako ste si predstavovali.
Dnešné farby už obsahujú rôzne regeneračné prípravky, ktoré vlasy zjemňujú a robia ich nepoddajnejšími, čo tiež nie je vlastnosť, ktorá by sa pri česaní hodila.
-
Regeneračné vlasové kúry tesne pred večierkom tiež vynechajte
Mohlo by sa zdať, že aby vlasy zažiarili v tom najlepšom svetle, je potrebné podstúpiť s nimi nekonečné ozdravovacie tortúry. To je však pravdou len do určitej miery, a teda, do určitého obdobia pred akciou. Aj regenerácia vo forme zábalov, masiek, laminácie či aktuálne trendového Olaplexu (moderná hĺbková regenerácia) dokáže vlasy síce ozdraviť, no zároveň im dodá toľko sebaistoty, že zopnuté v plánovanom účese nevydržia. Ak teda plánujete extra výživnú vlasovú kúru, plánujte ju v dostatočnom predstihu, tiež zhruba 2 týždne vopred.
Čítajte aj: Skúška svadobného účesu a líčenia a ako sa na ňu pripraviť – Časť 2.
Takže suma sumárum – regenerovať a farbiť najneskôr 2 týždne pred eventom, večer pred ním vlasy zmyť a nechať ich voľne vysušiť bez akýchkoľvek stylingov. O sponky, výplne či mraziace spreje sa starať nemusíte, prineste si so sebou len špeciálne ozdoby, ktoré ste si na túto príležitosť zaobstarali a ideálne aj obrázok vysnívaného účesu, ktorý ste už vopred s kaderníčkou konzultovali. Či už pôjdete na Stužkovú, ples alebo svadbu, s takto pripravenými vlasmi určite oslníte :o).
Ak aj vy máte nejaké tipy, podeľte sa s nami v KOMENTÁROCH.
Autor: Ivana Antolová